Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/domains/gdziedom.pl/public_html/system/packages/Cms/ContentmanagerController.php on line 161
Bezpieczne inwestowanie w nieruchomości - GdzieDOM.pl

Jak bezpiecznie inwestować w nieruchomości? 

Zastanawiasz się, jak bezpiecznie i korzystnie ulokować kapitał? Inwestycja w nieruchomości to rozwiązanie, które może przynieść Ci bardzo duży zysk. Jednak dla osoby niedoświadczonej i nieznającej realiów panujących na konkretnym rynku nieruchomości, może stanowić nie lada wyzwanie. Zapoznaj się z naszym poradnikiem dla przyszłych inwestorów. Doradzimy Ci, na co warto zwracać uwagę przy zakupie nieruchomości w celach inwestycyjnych.  

 

Zalety inwestowania w nieruchomości 

Na samym początku warto zaznaczyć, że podjęcie decyzji o inwestycji w nieruchomości, wiąże się z koniecznością posiadania odpowiednio wysokiego kapitału. Jednak w perspektywie późniejszego zwrotu z dokonanej inwestycji, jest to wciąż niezwykle atrakcyjny sposób na ulokowanie oszczędności. Szansa na satysfakcjonujący zysk staje się argumentem, który przekonuje większość potencjalnych inwestorów. Zachęca także stosunkowo niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, za pomocą których można z powodzeniem sfinansować nieruchomość.  

 

Co więcej, lokowanie kapitału w nieruchomościach może przynieść nam znacznie większy zysk niż decyzja o ulokowaniu własnych oszczędności na lokacie długoterminowej w banku. To drugie rozwiązanie może nie być zbyt korzystne ze względu na niskie stopy procentowe i niewielką gwarancję na satysfakcjonujący zwrot z inwestycji. Warto także podkreślić, że utrata całego, zainwestowanego kapitału w przypadku nieruchomości jest niemalże niemożliwa.   

 

Decydując się na wynajem lub dzierżawę zakupionego mieszkania albo domu, możemy zapewnić sobie przez pewien czas dochód pasywny. Podaje się, że inwestycja w nieruchomości jest obecnie jednym z najbezpieczniejszych (jednak niepozbawionym ryzyka) sposobów na ulokowanie kapitału. Ich ceny, a tym samym także i wartość wzrastają dosyć regularnie. Co więcej, popyt na mieszkania na wynajem w ostatnich latach utrzymuje się na wysokim poziomie. W większości przypadków lokatora można znaleźć stosunkowo szybko i tym samym, zacząć czerpać zysk z inwestycji.  

   

W co warto inwestować? 

Oto popularne typy inwestycji, które mogą przynieść Ci obecnie bardzo duży zysk:  

  • Domy lub mieszkania na wynajem, 
  • Grunty rolne pod uprawę, 
  • Lokale użytkowe, 
  • Nieruchomości condo – apartamenty na wynajem wakacyjny, 
  • Powierzchnie biurowe, 
  • Działki budowlane,  
  • Inwestycja w nieruchomość w celu jej późniejszej sprzedaży, 
  • Garaże. 

Wybór jednego z powyższych powinien być uzależniony budżetu, którym dysponujemy, celu inwestycji oraz tego, jakiego zwrotu z inwestycji oczekujemy.   

 

Jak inwestować w nieruchomości, żeby zyskać? 

Decyzja o zakupie nieruchomości w celach inwestycyjnych powinna być determinowana przez następujące czynniki. 

 

Możliwości finansowe 

Na samym początku powinieneś oszacować swój budżet, który chcesz przeznaczyć na zakup nieruchomości. W ten sposób będziesz mógł określić, jakie nieruchomości są w zasięgu w Twoich możliwości finansowych, co zdecydowanie usprawni proces poszukiwania konkretnych ofert.  

 

Lokalizacja nieruchomości  

Kwestia lokalizacji nieruchomości jest kluczowa. To jeden z czynników, który może w znaczącym stopniu wpłynąć na Twój przyszły zarobek, a tym samym – szybkość zwrotu z inwestycji. Jeśli zależy nam na tym, by zacząć zarabiać, jak najszybciej, warto wybrać nieruchomość zlokalizowaną w centrum większego miasta – najlepiej dobrze skomunikowaną z jego pozostałą częścią. Wtedy szansa na znalezienie najemcy zwiększy się. Koszt takiej nieruchomości może być nieco wyższy, jednak atrakcyjna lokalizacja i bliskość różnego rodzaju udogodnień, może skłonić potencjalnego najemcę do płacenia wyższego czynszu.   

 

Rentowność najmu  

Na rentowność najmu wpływają takie czynniki jak m.in. pobierany przez Ciebie czynsz oraz pierwotna cena nieruchomości. Opłacalność swojej inwestycji możesz oszacować, dzieląc przewidywany dochód z nieruchomości netto przez wartość zakupionej nieruchomości. W ten sposób obliczysz potencjalny dochód. Warto jednak wziąć pod uwagę możliwość pojawienia się dodatkowych kosztów, które sprawią, że zysk z inwestycji w danym okresie będzie mniejszy, np. nieoczekiwane naprawy. 

 

Stan techniczny nieruchomości  

Bardzo istotnym aspektem jest także stan nieruchomości. Jeśli Twój budżet jest ograniczony i nie planujesz przeprowadzać jej generalnego remontu, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, zwróć uwagę na wszelkie usterki i szkody, które w przyszłości mogą wymagać naprawy.  

 

Chcesz zainwestować w nieruchomości lub szukasz miejsca, w którym mógłbyś zaprezentować swoją ofertę? Skorzystaj z naszego serwisu. Na portalu GdzieDOM.pl znajdziesz atrakcyjne nieruchomości na sprzedaż i wynajem. Każda z nich prezentowana jest z dokładnym obrysem nieruchomości, który zaznaczony jest na mapie google. Takie rozwiązanie pozwala na zapoznanie się z lokalizacją konkretnego domu bez konieczności wychodzenia z domu. Co więcej, funkcja ta jest w pełni darmowa – zachęcamy do skorzystania z naszego serwisu zarówno inwestorów, jak i osób poszukujących atrakcyjnego lokum. 

 

 

 

ulubione
Obrys