Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/domains/gdziedom.pl/public_html/system/packages/Cms/ContentmanagerController.php on line 161
Kiedy skorzystać z usług biura architektonicznego? - GdzieDOM.pl

Kiedy skorzystać z usług biura architektonicznego?

Planujesz generalny remont mieszkania lub domu, a może dopiero, co kupiłeś lokum i zamierzasz je zaaranżować? Koniecznie zwróć się o pomoc do biura architektonicznego, które zaprojektuje jego wnętrze zgodnie z obowiązującymi zasadami oraz trendami. Sprawdź, dlaczego warto to zrobić i czym kierować się przy wyborze fachowca, który pomoże nam zrealizować naszą wizję dotyczącą aranżacji mieszkania.

 

Współpraca z architektem wnętrz krok po kroku

Wiedza i kompetencje specjalisty z zakresu architektury wnętrz sprawią, że nasze mieszkanie lub dom, stanie się nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale i funkcjonalne. Tym samym, warto zasięgnąć jego rady już na początkowym etapie – kupnie lokalu. Architekt może pomóc nam ocenić potencjał aranżacyjny i stan danej nieruchomości. Po jego rzetelnej analizie oraz zapoznaniu się z gustami zleceniodawcy, proponuje on rozmieszczenie ścianek działowych oraz poszczególnych obiektów, tak by ich użytkowanie było, jak najbardziej dogodne dla właściciela konkretnego lokum.

 

Na początkowym etapie współpracy architekt, uwzględniając takie detale, jak kształt i rozmiar danego pomieszczenia, jego oświetlenie, a także budżet klienta, tworzy projekt układu funkcjonalnego − przedstawia swoje pomysły na aranżację wnętrza na przejrzystych rzutach, ukazujących mieszkanie z góry. Pomoc profesjonalisty podczas urządzania mieszkania jest nieoceniona, ponieważ posiada on nie tylko odpowiednie wyczucie estetyki, ale i wiedzę z zakresu ergonomii, dzięki czemu możemy być pewni, że zaproponowany przez niego układ sprzętów i pozostałych elementów wyposażenia pomieszczenia, będzie zgodny z jej podstawowymi zasadami.

 

Następnym etapem współpracy z architektem wnętrz jest stworzenie przez niego projektu koncepcyjnego, który stanowi uszczegółowione odzwierciedlenie wizji zatrudnionego fachowca. Przedstawia on w nim wizualizację swojego pomysłu z uwzględnieniem konkretnej kolorystyki oraz materiałów przewidzianych do realizacji danego projektu aranżacyjnego. Zazwyczaj przygotowuje się kilka wizualizacji, aby właściciel mieszkania mógł wybrać tę, która najbardziej odpowiada jego potrzebom i gustowi. Jeśli któreś z rozwiązań zaproponowanych przez architekta, znajdzie uznanie klienta, po ewentualnych poprawkach sporządzona zostaje rzetelna dokumentacja techniczna i projekt wciela się w życie.

 

Należy zaznaczyć, że prace nad jego realizacją mogą być nadzorowane przez danego architekta. Bezsprzecznie dla zleceniodawcy jest to bardzo dogodne rozwiązanie, stanowi bowiem oszczędność czasu i tym samym, jest kolejnym argumentem przemawiającym za tym, że warto nawiązać współpracę z biurem architektonicznym.

 

Jak wybrać dobrego architekta wnętrz?

Aby efekt aranżacji naszego mieszkania w pełni nas usatysfakcjonował, wybór architekta, któremu takie zadanie powierzymy, należy dokładnie przemyśleć. Aspektami, które warto wziąć pod uwagę, są:

  • Opinie – zdanie poprzednich klientów stanowi bardzo dobrą wskazówkę, co do tego, czy warto nawiązać współpracę z danym architektem. Idealnym rozwiązaniem byłoby skorzystanie z usług biura, które zostało już sprawdzone przez zaufaną osobę. Jeśli nie mamy takiej możliwości, podejmując decyzję o rozpoczęciu współpracy, powinniśmy zaznajomić się z opiniami dostępnymi w internecie. Jednak należy mieć świadomość tego, że niekiedy komentarze na temat danej firmy, które zostały zamieszczone w sieci, mogą być mało wiarygodne. Dlatego też należy je traktować z pewną rezerwą i nie opierać się tylko i wyłącznie na nich podczas podejmowania decyzji o zatrudnieniu bądź odrzuceniu danego architekta.
  • Portfolio – jednym z obowiązkowych punktów spotkania z architektem jest prezentacja dotychczasowych dokonań potencjalnemu klientowi. To na podstawie jego portfolio możemy ocenić, czy estetyka, w której zostały utrzymane poprzednie projekty realizowane przez dane biuro, nam odpowiada i tym samym, jest spójna z naszą wizją na aranżację mieszkania.
  • Znajomość branży – dobry architekt wnętrz powinien posiadać bieżące informacje na temat nowinek aranżacyjnych, aktualnie najlepszych producentów, a także wysokiej jakości materiałów i pozostałych elementów wyposażenia mieszkania, których zastosowanie może doradzić swojemu klientowi. Powinna być to osoba posiadająca odpowiedni zmysł estetyczny, który sprawia, że umiejętnie łączy ze sobą poszczególne materiały i kolorystykę, tworząc niebanalne projekty, w pełni odpowiadające gustom swoich klientów.

Zatrudnienie architekta wnętrz to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie posiadają wystarczającej wiedzy na temat branży wnętrzarskiej. Pomoc profesjonalisty sprawi, że przez długie lata będą cieszyć się mieszkaniem urządzonym tak, jak to sobie wymarzyły, nie tracąc przy tym energii na własne próby odpowiedniego zaaranżowania pomieszczenia.  

 

 

 

ulubione
Obrys