Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/domains/gdziedom.pl/public_html/system/packages/Cms/ContentmanagerController.php on line 161
Gdzie znaleźć dom na sprzedaż? - GdzieDOM.pl

Gdzie znaleźć dom na sprzedaż?

Chcesz szybko znaleźć i kupić swój idealny dom? Sprawdź z jakich źródeł warto korzystać, aby w krótkim czasie znaleźć atrakcyjne oferty domów wystawionych na sprzedaż. Oceniamy skuteczność poszczególnych metod szukania ogłoszeń nieruchomości i polecamy te najefektywniejsze.

 

6 miejsc, w których znajdziesz najlepsze oferty domów.

Chcesz mieć duży wybór ofert domów? Nie chcesz tracić czasu na przeglądanie ofert nieruchomości, które Cię nie interesują? Wskazujemy 6 metod poszukiwania ogłoszeń nieruchomości  i rekomendujemy te najskuteczniejsze.

 

 1. Portale z ogłoszeniami nieruchomości

  Portale z ogłoszeniami to z pewnością najbardziej rozbudowane źródło informacji. W Internecie znajdziemy dziesiątki portali, które wyspecjalizowały się w sprzedaży nieruchomości. Jeżeli korzystasz z takich serwisów, pewnie zauważyłeś, że duża część ogłoszeń powtarza się w wielu serwisach. Co bardziej zadziwiające, poszczególne oferty, pomimo iż dotyczą tej samej nieruchomości zaznaczone są na mapie w innym miejscu.

   

  Naprzeciw tym problemom i ograniczeniom wychodzi serwis gdzieDOM. Pierwszy w Polsce serwis, w którym każdy dom przeznaczony na sprzedaż może posiadać dokładny obrys działki. Dzięki dodatkowej funkcjonalności wyrysu nieruchomości na mapie, potencjalny kupiec może szybko ocenić wielkość i kształt działki. Na tej podstawie może realnie ocenić, czy ukształtowanie danej nieruchomości jest dla niego odpowiednie. Dzięki precyzyjnemu zaznaczeniu nieruchomości na mapie kupujący mogą zaoszczędzić dużo czasu, koncentrując się jedynie na tych nieruchomościach, którymi są realnie zainteresowani.

 2. Serwisinternetowy Krajowej Rady Komorniczej

  W Portalu Licytacyjnym KRK znajdziemy aktualny wykaz nieruchomości, wobec których toczy się postępowanie egzekucyjne. Serwis gwarantuje wszystkim równy dostęp do obwieszczeń o zaplanowanych przez komorników licytacji sądowych. Zakup nieruchomości wobec której toczy się postępowanie egzekucyjne oznacza często możliwość uzyskania bardzo atrakcyjnej ceny zakupu. Korzystając z serwisu Obwieszenia o licytacjach należy wybrać odpowiednią kategorię (np. domy / mieszkania / nieruchomości) i dokładnie zapoznać się z warunkami zaplanowanej licytacji komorniczej.

 3. Zapytaj znajomych

  Zanim przejdziesz do przeszukiwania setek ofert, warto zapytać rodziny oraz znajomych. Idealnym narzędziem do upowszechnienia informacji o chęci zakupu domu / mieszkania są media społecznościowe. Dzięki nim w bardzo szybkim czasie, jesteśmy w stanie dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Zakup nieruchomości przez znajomych lub z polecenia cieszy się w Polsce dużym powodzeniem, ze względu na wyższy poziom w stosunku do podmiotu będącego stroną transakcji. Kupując dom z polecenia, możemy często liczyć na korzystniejsze warunki zakupu oraz szybką transakcję.

 4. Tablica ogłoszeń

  Ta forma szukania nieruchomości może być bardzo czasochłonna i zdecydowanie najmniej skuteczna. Kiedyś słupy ogłoszeniowe stanowiły cenne źródło informacji. Obecnie liczba miejsc, w których możemy bez opłat zawiesić ogłoszenie na słupie informacyjny jest niewielka. Ponadto ze względu na powszechną dostępność do Internetu, coraz rzadziej korzystamy z tradycyjnych form promocji. Na tablicach ogłoszeniowych możemy znaleźć informacje wystawiane przez osoby starsze, które nie korzystają powszechnie z Internetu. Jeżeli zależy nam na szybkim znalezieniu interesującej oferty domu przeznaczonego na sprzedaż, wówczas ta metoda powinna być jedynie dodatkiem. Jeżeli jednak mamy chwilę czasu, przeczytajmy ogłoszenia, które znajdują się w centralnych częściach miasta lub w pobliskich galeriach handlowych. Może się okazać, że znajdziemy wśród ogłoszeń dom na sprzedaż w bardzo korzystnych warunkach.

 5. Biura nieruchomości

  Jeszcze do niedawna nawiązanie współpracy z biurem nieruchomości było wręcz niezbędne do znalezienia atrakcyjnej oferty nieruchomości. Skorzystajmy z biura wtedy, gdy nie mamy czasu, aby samodzielnie szukać potencjalnych nieruchomości oraz umawiać się z właścicielami na oglądanie nieruchomości. Wybierzmy agencje nieruchomości, która cieszy się zaufaniem wśród lokalnych mieszkańców, najlepiej poleconą przez dobrych znajomych. Pamiętajmy, że wsparcie agencji nieruchomości nie powinno kończyć się tylko na podesłaniu ofert domów. Dobre biuro nieruchomości to solidne wsparcie w całym procesie zakupu domu. Do zadań biura powinno należeć m.in.:

  • Przygotowanie umowy przedwstępnej i umowy zakupu/sprzedaży.
  • Reprezentowanie interesów kupującego lub sprzedającego nieruchomość.
  • Wynegocjowanie możliwie najkorzystniejszych warunków zakupu nieruchomości.
  • Umawianie na spotkania w celu prezentacji nieruchomości.
  • Udzielanie kompleksowych informacji na temat stanu technicznego i prawnego nieruchomości.
  • Sprawdzenie własności nieruchomości przeznaczonej do sprzedaży.
  • Dokonanie wyceny nieruchomości.
  • Sprawdzenie zdolności kredytowej klienta.

   

  Jeżeli jednak dysponujemy wolnym czasem na przeglądanie ogłoszeń z nieruchomościami, może się okazać, że wsparcie biura nieruchomości może okazać się całkowicie zbędne. Zwłaszcza, jeżeli skorzystamy z serwisu gdzieDOM, w którym znajdziemy bardzo dużą liczbę rzetelnych i precyzyjnie opisanych ofert nieruchomości.

 6. Biuletyny Informacji Publicznej – szukając nieruchomości w konkretnym mieście warto skorzystać z Biuletynu Informacji Publicznej danej gminy. Sprzedaż gruntów i budynków stanowiących własność miasta/gminy może odbyć się w trybie przetargowym lub bezprzetargowym. 

  Każda gmina jest zobowiązana przepisami prawa do publikowania informacji na temat nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży. Wykaz takich nieruchomości powinien być wywieszony w siedzibie właściwego Urzędu oraz na stronie BIP danej gminy, co najmniej przez okres 21 dni. Po tym okresie Gmina może przystąpić do rozpoczęcia procedury przetargowej.

 

 

 

ulubione
Obrys