Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/domains/gdziedom.pl/public_html/system/packages/Cms/ContentmanagerController.php on line 161
Czy warto korzystać z usług biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami? - GdzieDOM.pl

Czy warto korzystać z usług biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami?

Takie pytanie zadaje sobie pewnie większość osób które chcą lub muszą dokonać transakcji na rynku nieruchomości, chcąc kupić, sprzedać lub wynająć nieruchomość. Prawdopodobnie gdyby usługi takie były darmowe nikt by się nie zastanawiał i do każdej transakcji angażował pośrednika aby skorzystać z jego wiedzy i doświadczenia ale tak nie jest i trzeba za taką usługę zapłacić i tu powstają dylematy, korzystać czy nie?

 

Czy warto korzystać z usług biur pośrednictwa w obrocie nieruchomościami?

 

Współpraca z biurem nieruchomości

Oczywiście wszystko możemy robić samemu jak przysłowiowa Zosia samosia, możemy zmieniać olej w samochodzie, możemy kłaść kafelki w łazience, możemy nawet uszyć sobie sweter i wyleczyć się samemu ale tego nie robimy, większość a nawet wszystkie te czynności zlecamy fachowcom ponieważ mają doświadczenie, narzędzia, wiedzę i z całą pewnością zrobią to lepiej i sprawniej niż my sami a za to należy się wynagrodzenie.

Podobnie jest z biurami pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, zlecając im swoją transakcję korzystamy nie tylko z ich wiedzy, doświadczenia oraz narzędzi jakimi dysponują ale także z ich obowiązkowego ubezpieczenia co czyni naszą transakcję ubezpieczoną. Transakcje na rynku nieruchomości to w bardzo wielu przypadkach sprzedaż dorobku większości życia całej rodziny więc zdawać by się mogło być oczywistym, że potrzebna nam jest fachowa pomoc aby taka transakcja była przeprowadzona w bezpieczny dla nas sposób.

Większości wydawać by się mogło że przykładowa sprzedaż domu to bułka z masłem, damy ogłoszenie, przyjdzie kupujący a resztę to jakoś się załatwi u notariusza więc za co płacić tzw. prowizję często liczoną w tysiącach złotych.

 

5 powodów, dla których warto zaangażować biuro nieruchomości

  1. Po pierwsze nie wiemy za ile możemy sprzedać nasz dom, samo to że słyszeliśmy, że szwagier naszego sąsiada sprzedał podobny dom 30km od naszego za 500.000zł nie jest wyznacznikiem ceny i tu pierwsza niezwykle dla nas cenna rada osoby doświadczonej, która powie 'za ile'.
  2. Pośrednik powie nam jak mamy przygotować naszą nieruchomość do wykonania sesji fotograficzno-filmowej, którą wykona.
  3. Pośrednik opracuje i umieści ogłoszenia w takich formach i miejscach aby dotrzeć do potencjalnego klienta, angażując własne środki opłaci pozycjonowanie naszej oferty przez cały czas kiedy będziemy oczekiwali na kupującego a czasami bywa że trwa to długie miesiące co pomnaża koszty reklamy.
  4. Pośrednik będzie koordynował terminy spotkań podczas których będzie prezentowana nasza nieruchomość, podczas tych prezentacji będzie obecny i będzie promował nasz dom wskazując jego zalety.
  5. Będzie w naszym imieniu negocjował z kupującym aby uzyskać dla nas korzystne warunki umowy, zadba o bezpieczne terminy, skompletuje dokumenty, zamówi notariusza i przypilnuje płatności oraz rozliczenia nieruchomości po jej wydaniu (przepisanie umów na media, rozliczenie opłat czynszowych itp.).

Jak widać na powyższym przykładzie tych czynności które wykonuje Pośrednik jest sporo a nie wszystkie są tu opisane ale większości osób Pośrednik kojarzy się tylko z tym, że trzeba zapłacić prowizję za to że przyszedł z 'klientem'.

 

Doświadczony pośrednik nieruchomości

Jestem Pośrednikiem od 20 lat, przeprowadziłem setki transakcji, w wielu przypadkach uchroniłem klientów od strat związanych z zawiłościami ich transakcji a każda transakcja jest w 100% inna, wiele razy słyszałem o tym, jak ktoś dużo stracił bo chciał zaoszczędzić na prowizji i transakcje robił bez pomocy fachowca, to są rzeczy nieodwracalne, a w grę wchodzą duże wartości.

Tak więc na podstawie niniejszego artykułu niech każdy sam sobie odpowie czy warto korzystać z usług Pośrednika.

 

Witold Rębacz

Pośrednik w Obrocie Nieruchomościami licencja 2197

 

 

ulubione
Obrys