W jakiej sytuacji warto rozważyć budowę domu z piwnicą? Poznaj zalety i wady takiego budowy domu podpiwniczonego. Sprawdź w jakich warunkach budowa domu z piwnicą jeszcze szczególnie uzasadniona.
Dawniej najważniejszym argumentem przemawiającym za budową domu podpiwniczonego była konieczność zapewnienia odpowiedniej izolacji od gruntu. Obecnie dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów i technologii budownictwa, piwnice nie są już koniecznością. Ponadto coraz rzadziej instaluje się grawitacyjne systemy grzewcze, które wymagają umieszczenie kotła grzewczego poniżej poziomu parteru. Czy zatem warto decydować się na droższą budowę domu podpiwniczonego? Poznaj wady i zalety budowy domu z piwnicą.
Budowę piwnicy warto rozważyć w przypadku, gdy w domu nie dysponujemy wystarczającą powierzchnią na magazynowanie ubrań, sprzętów czy artykułów sezonowych. Jeżeli powierzchnia budynku nie jest dla nas wystarczająca, wówczas podpiwniczenie domu może być w pełni uzasadnione.
W przypadku budowy domu o dużej powierzchni, warto rozważyć opcję częściowego podpiwniczenia domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejsza się powierzchnia zabudowy domu. Tym samym możliwe jest zachowanie minimum biologicznego czynnej powierzchni terenu.
W pierwszej kolejności musimy przeanalizować warunki hydrogeologiczne na naszej działce budowlanej. Należy przeanalizować:
W dalszej kolejności powinniśmy przeanalizować posiadany budżet na inwestycję i przeliczyć jaki będzie wzrost kosztów budowy w wyniku podpiwniczenia domu. Należy także oszacować, czy zaplanowana powierzchnia domu będzie dla nas wystarczająca. Jeżeli planujemy budowę domu wielorodzinnego, który ma nam służyć długie lata, warto pomyśleć o chociaż częściowym podpiwniczeniu domu.
Jesteśmy portalem z ogłoszeniami nieruchomości w którym lokalizacja jest jawna i precyzyjnie wskazana. Ogłaszaj za darmo.
Masz pytania?
Skontaktuj się z nami