Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/domains/gdziedom.pl/public_html/system/packages/Cms/ContentmanagerController.php on line 161
Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim? - GdzieDOM.pl

Aranżacja mieszkania w stylu skandynawskim 

Wnętrza utrzymane w stylu skandynawskim kojarzą się z minimalizmem, prostotą i ciepłem domowego ogniska. Ich nieodparty urok zachęca do eksperymentowania z różnorodnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Sprawdź, jak wprowadzić do swojego mieszkania jedyną w swoim rodzaju atmosferę skandynawskich wnętrz.  

 

Czym charakteryzuje się styl skandynawski? 

Styl skandynawski jest związany z ostatnio niezwykle popularną filozofią Hygge. Ten koncept szeroko pojętej szczęśliwości i optymistycznego nastawienia do życia został z powodzeniem zaadaptowany także przez branżę wnętrzarską. Hygge swoje odzwierciedlenie w aranżacjach wnętrz znalazło w minimalizmie, jasnych kolorach, urokliwych dodatkach i naturalnych materiałach wykończeniowych. Wnętrza utrzymane w stylu skandynawskim mają przede wszystkim komfortowe dla domowników – ich funkcjonalność jest najbardziej istotna, stąd zwrócenie się ku prostym i przede wszystkim praktycznym rozwiązaniom aranżacyjnym.  

 

Skandynawskie wnętrza to doskonałe połączenie przytulnego ogniska domowego z nowoczesnymi elementami. Dzięki swojej stonowanej kolorystyce, skromności i specyficznemu nastrojowi, który panuje w tego typu pomieszczeniach, stają się idealną strefą wypoczynkową dla każdego domownika. 

 

Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim? 

Tym, co z pewnością kojarzy się ze stylem skandynawskim, są drewniane podłogi i meble (nie raz bielone lub całkowicie pokrywane białą farbą), a także wykonane z naturalnych materiałów dodatki, które wprowadzają do pomieszczenia niezwykle przytulną atmosferę i nadają mu delikatności. Dosyć często spotykanym rozwiązaniem jest także wyłożenie przynajmniej jednej ze ścian, bieloną cegłą. Tak neutralna kolorystyka stwarza bardzo duże możliwości aranżacyjne - przełamując charakterystyczne dla tego stylu chłodne szarości, beże i biele bardziej wyrazistymi elementami dekoracyjnymi oraz meblami, efektownie ożywimy wnętrze, nadając mu wyjątkowego charakteru. 

 

Styl skandynawski to także naturalne tkaniny. Do najpopularniejszych, stosowanych w tego typu wnętrzach, należą m.in. bawełna lub len z charakterystycznymi motywami graficznymi albo haftami, które bardzo dobrze prezentują się na kocach lub poduszkach. Kolorowe materiały i nasycone barwy poszczególnych elementów wyposażenia mieszkania idealnie komponują się z elegancką bielą pomieszczenia. Podczas aranżowania wnętrza warto jednak zachować pewną dyscyplinę. Swego rodzaju filarem stylu skandynawskiego jest prostota - zbyt duże zróżnicowanie kolorystyczne wprowadzi do pomieszczenia chaos i tym samym zakłóci jego, z założenia, minimalistyczną estetykę

 

Neutralne kolory pomieszczenia zaaranżowanego w stylu skandynawskim doskonale prezentują się w towarzystwie rozmaitych dodatków, np. ramek ze zdjęciami, dekoracyjnych lamp, ceramiki bądź rodzinnych pamiątek, które nadają wnętrzu bardziej osobistego charakteru. Pomieszczenie można ożywić także roślinami doniczkowymi, które to wprowadzą do niego rodzinną i ciepłą atmosferę. Bardzo popularnym rozwiązaniem, które stosuje się we wnętrzach skandynawskich, jest również zastąpienie okiennych firanek roletami. Dzięki temu do pomieszczenia dostaje się więcej naturalnego światła. Tym samym, jego wnętrze będzie jaśniejsze i optycznie się powiększy.

 

 

 

ulubione
Obrys