Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/domains/gdziedom.pl/public_html/system/packages/Cms/ContentmanagerController.php on line 161
10 zasad jak przygotować mieszkanie do sprzedaży - GdzieDOM.pl

10 zasad jak przygotować mieszkanie do sprzedaży

Postanowiłeś sprzedać mieszkanie? Zatem Twój lokal musi zostać do tego odpowiednio przygotowany. Trzeba jak najlepiej dostosować go do potrzeb potencjalnych kupców, aby szybko podjęli oni korzystną dla Ciebie decyzję. Radzimy, jak zrobić to najlepiej.

 

Zdjęcie mieszkania na sprzedaż
Przykład dobrze przygotowanego mieszkania do sprzedaży

 

Przygotowanie lokalu do sprzedaży

Wystawiając mieszkanie na sprzedaż, należy zadbać o jego wizerunek. Jak wiadomo pierwsze wrażenie jest najważniejsze, dlatego i w tym przypadku powinniśmy wziąć to pod uwagę. Oto 10 porad, dzięki którym Twoje mieszkanie zachwyci potencjalnych nabywców.

  1. Zadbaj o treść ogłoszenia o sprzedaży mieszkania – przez ogłoszenie nawiązujemy pierwszy kontakt z potencjalnym kupcem naszego mieszkania. Powinno być zwięzłe i konkretne, dlatego w jego treści należy zawrzeć podstawowe informacje dotyczące naszego lokalu. Kupiec powinien znaleźć w nim cenę mieszkania, jego metraż, lokalizację, a także kontakt do obecnego właściciela.
  2. Stwórz odpowiedni klimat – oryginalna aranżacja nada naszemu mieszkaniu charakteru jedynego w swoim rodzaju. Przynajmniej na chwilę wciel się w architekta wnętrz – przetestuj różne ustawienia mebli, dobieraj atrakcyjne dodatki i zadbaj o odpowiednie oświetlenie. Pomoże to stworzyć niezwykle przytulną atmosferę, która zachwyci przyszłego lokatora.
  3. Zadbaj o czystość – pamiętaj, że brudne naczynia, porozrzucane ubrania i zakurzone półki to prawdziwa antyreklama Twojego mieszkania. Przed wizytą kupca koniecznie przeprowadź generalne porządki, dzięki którym Twój lokal będzie schludny – na pewno znacząco zwiększy to szanse na jego szybką sprzedaż.
  4. Wyeliminuj brzydkie zapachy – podobnie jak bałagan, nieprzyjemna woń również może skutecznie odstraszyć potencjalnego nabywcę. Zatem odpowiednio wcześniej zadbaj o to, by mieszkanie zostało dokładnie przewietrzone, a każde źródło brzydkiego zapachu usunięte. Należy jednak pamiętać, że niektóre aromaty mogą pomóc nam osiągnąć nasz cel. Dobrym pomysłem jest np. upieczenie ciasta przed wizytą nabywcy – przyjemny zapach rozprowadzi się po całym mieszkaniu, co stworzy przytulną, domową atmosferę.
  5. Zwierzęta nie powinny brać udziału w prezentacji mieszkania – na czas wizyty kupca warto zapewnić naszym pupilom inne lokum. Warto bowiem pamiętać, że niektórzy zwyczajnie się ich boją, a inni cierpią na alergię np. na sierść.
  6. Nie eksponuj rzeczy osobistych – przed przybyciem przyszłego lokatora rodzinne zdjęcia i wszelkie pamiątki należy schować. Nie należy przytłaczać nimi kupca, gdyż mogą podziałać na niego rozpraszająco. Prezentacja naszego lokalu ma roztoczyć przed nim wizję jego życia w tym mieszkaniu, a nie jego byłych lokatorów.
  7. Zrezygnuj z dużych dywanów – współcześnie większość kupców szuka wnętrz nowoczesnych, do takiej wizji doskonale pasują drewniane podłogi. Natomiast dywany, które je przykrywają, sprawiają, że wnętrze może jawić się nabywcy jako nieco przestarzałe. Jednak, gdy nie mamy możliwości ich usunięcia, warto bardzo dokładnie je oczyścić.
  8. Nie prezentuj swoich ulubionych rzeczy – jeśli któryś z mebli albo dodatków wywołuje u Ciebie szczególnie ciepłe wspomnienia i nie chcesz się z nim rozstawać, schowaj go przed przybyciem kupca. Prezentowane przez nas mieszkanie, wraz z jego wyposażeniem, zazwyczaj stanowią pakiet. Gdy potencjalnemu nabywcy, któryś z mebli szczególnie się spodoba, a na dalszym etapie dowie się, że nie jest on na sprzedaż, może on zweryfikować swoją decyzję o kupnie.
  9. Napraw usterki – prezentowane przez nas mieszkanie nie powinno nosić zbyt wielu śladów użytkowania. Grzyb na ścianie, odpadający tynk, czy odchodząca tapeta na pewno nie zrobią pozytywnego wrażenia na osobie zainteresowanej kupnem naszego lokalu. Zatem przygotowując mieszkanie do sprzedaży, należy przeprowadzić mały remont, który sprawi, że będzie ono wyglądało na nowsze – tego właśnie oczekują przyszli lokatorzy.
  10. Skorzystaj z pomocy pośrednika – aby doprowadzić do sprzedaży mieszkania, należy w umiejętny sposób zaprezentować zarówno lokal, jak i siebie. W niektórych przypadkach warto rozważyć wynajęcie pośrednika. Z pewnością zaprezentuje on lokal w niezwykle profesjonalny sposób, czym zyskamy w oczach kupca.

 

 

ulubione
Obrys