Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/admin/domains/gdziedom.pl/public_html/system/packages/Cms/ContentmanagerController.php on line 161
10 porad jak szybko sprzedać dom - GdzieDOM.pl

10 porad jak szybko sprzedać dom

Zależy Ci na natychmiastowej sprzedaży domu? Brak atrakcyjnej lokalizacji wcale nie musi oznaczać problemów ze sprzedażą. Sprawdź gdzie i jak się promować, a także jakie działania należy wykonać, aby znaleźć kupca nieruchomości. Skorzystaj z naszych porad i zapewnij sobie szybką sprzedaż domu.

 

 

Domy na sprzedaż

Na szybką sprzedaż domu ma wpływ wiele czynników, w tym przede wszystkim jego lokalizacja, cena, stan techniczny oraz wyposażenie. Jeżeli chcesz szybko sprzedać mieszkanie, musisz zainteresować swoim ogłoszeniem potencjalnych kupujących. Przygotowana oferta mieszkania powinna więc wyróżniać się na tle setek innych ofert i przyciągać uwagę. Sprawdź jakie działania musisz wykonać, aby szybko znaleźć nabywcę swojego domu.

 

10 porad, dzięki którym szybko sprzedasz dom

Jeżeli zależy Ci na szybkiej sprzedaży mieszkania, zastosuj się do poniższych wskazówek. Przekonaj się, że dobrze przygotowana oferta to klucz do sukcesu.

 

1. Poznaj potrzeby kupujących

Wielu sprzedawcom ten etap wydaje się całkowicie zbędny. Wychodzimy z założenia, że surowe dane techniczne są wystarczające do zachęcenia klienta do zakupu. A przecież współcześni klienci przyzwyczaili się do zakupów korzyści, a nie samych produktów. Może się wydawać, że zakup mieszkania jest na tyle poważną transakcją, że nie ma w nim miejsca na marketingowy przekaz. O tym jak bardzo się mylą, najlepiej niech świadczą reklamy ekskluzywnych samochodów, które już od dawna unikają w reklamach informacji na temat konkretnych osiągów czy wyposażenia samochodu. Kupując samochód zyskujemy bezpieczeństwo, niezależność, a nawet moc, piękno i duszę. Dlatego też zanim przygotujemy ogłoszenie sprzedaży mieszkania, zastanówmy się jakich korzyści może on dostarczyć nowym właścicielom. Poznajmy konkretne potrzeby Klientów i popatrzmy na nasze mieszkanie z ich perspektywy.

 

2. Przygotuj dom na wizyty odwiedzających - Home stagging

Jeżeli osoba zdecydowała się zobaczyć nasz dom, to znaczy, że jest realnie zainteresowana jego zakupem. Wizyta w domu jest więc kluczowym momentem, który bezpośrednio wpływa na podjęcie decyzji o zakupie. W jaki zatem sposób można zachęcić oglądającego? Przede wszystkim zapewnij porządek w domu, usuń sprzęty i przedmioty, które mogą sprawić wrażenie bałaganu lub pomniejszać optycznie przestrzeń. Sprawdź czy wszystkie sprzęty działają i wykonaj drobne naprawy, które mogą sprawić, że oglądający będzie się czuł w mieszkaniu pewnie i bezpiecznie. Przed samą wizytą przewietrz mieszkanie i zadbaj o dobre światło.

 

Jeżeli nie masz czasu albo wiedzy, w jaki sposób urządzić wnętrza, aby były one atrakcyjne dla odwiedzających, skorzystaj z usług doświadczonego home stagera. Usługa home stagging polega na przygotowaniu mieszkania do wynajmu lub sprzedaży poprzez właściwą prezentację i pokazanie jego potencjału. Home stagging pomaga szybko sprzedać mieszkanie, w możliwie najkrótszym czasie.

 

3. Zadbaj o dobre zdjęcia domu

Zanim przygotujesz ofertę nieruchomości, wykonaj atrakcyjne zdjęcia domu. Obraz przemawia do nas bardziej niż tekst, więc dobre zdjęcie jest w stanie wyróżnić ofertę na tle setek innych ogłoszeń i przykuć uwagę. Do wykonania zdjęcia nie potrzebujesz profesjonalnych sprzętów fotograficznych. Musisz jednak pamiętać o kilku zasadach: zadbaj o dobre oświetlenie, posprzątaj mieszkanie, skoncentruj się na największych atutach mieszkania, unikaj obróbki, która mogłaby zakłamać stan faktyczny. Jeżeli nie wiesz jak zaakcentować największe atuty mieszkania, możesz zasugerować się zdjęciami w katalogu Ikei, w którym profesjonaliści udowadniają, że nawet mała przestrzeń może wyglądać imponująco.

 

4. Przygotuj atrakcyjne ogłoszenie

Ogłoszenie sprzedaży domu musi zawierać nie tylko niezbędne dane techniczne, ale powinno także uwzględniać konkretne korzyści, które kupujący może uzyskać przy zakupie nieruchomości. Ogłoszenie powinno zawierać unikalne treści, dlatego nie kopiuj opisów z innych serwisów. Pamiętaj, że informacje zawarte w ogłoszeniu to jedyne źródło wiedzy na temat Twojego domu. Dlatego też postaraj się o jak najpełniejsze opisy, które odpowiedzą na najważniejsze pytania kupujących. Zwracaj uwagę na poprawność stylistyczną i ortograficzną tekstu.

 

5. Opublikuj ofertę na wielu portalach ogłoszeniowych

Zadbaj o dobrą widoczność Twojego ogłoszenia. Im więcej kanałów promocji wykorzystasz, tym większa szansa, że szybko znajdziesz klienta zainteresowanego Twoim mieszkaniem. Korzystaj z popularnych, ogólnopolskich serwisów ogłoszeniowych. Bardzo dobre efekty może dać publikacja ogłoszenia na lokalnych tablicach ogłoszeniowych. Trafiasz wtedy do osób, które zainteresowane są zakupem mieszkania w konkretnej lokalizacji.

 

6. Wykorzystaj portale społecznościowe

Portale społecznościowe mają bardzo dużą moc w upowszechnianiu wiadomości i docieraniu do szerokiego grona odbiorców. Poproś znajomych o udostępnienie ogłoszenia na swoich profilach. Promocja w mediach społecznościowych ma także inną ważną zaletę – wzmacnia zaufanie odbiorców do reklamy. Wszelkie badania marketingowe pokazują, iż produkty które uzyskały pozytywną opinię w mediach społecznościowych, mogą liczyć na dużo większe zainteresowanie ze strony odbiorców, niż te, które nie są obecne w social media.

 

7. Tradycyjne metody promocji wśród znajomych

Wykorzystanie kanału znajomych i rodziny do poszukiwania nowego kupca mieszkania może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wielu kupujących uważa, że zakup mieszkania przez znajomych jest gwarancją większego bezpieczeństwa transakcji. Zachęcamy także do wydrukowania ogłoszenia, które pojawiło się w serwisie internetowym i powieszenia go na lokalnych tablicach ogłoszeń.

 

8. Nie zawyżaj ceny domu

Jeżeli znacząco zawyżysz cenę nieruchomości, nie oczekuj szybkiej sprzedaży. Bardzo często sprzedający zawyżają cenę, aby później negocjować ją z potencjalnym odbiorcą. Zakładając zbyt wysoki margines na negocjacje możemy odstraszyć potencjalnych Klientów. W następstwie sprzedający zostaje zmuszony do obniżenia ceny i dopasowania jej do warunków rynkowych. Cały proces obniżania ceny mieszkania znacząco wydłuża czas sprzedaży mieszkania.

 

9. Przygotuj niezbędne dokumenty

Bądź przygotowany do zawarcia transakcji. Zbierz niezbędne dokumenty do sprzedaży mieszkania, takie jak odpis z księgi wieczystej czy dokument potwierdzający podstawę nabycia. W określonych przypadkach niezbędne będą także inne dokumenty np. zaświadczenie o uiszczeniu podatku od spadku i darowizn, zaświadczenie ze spółdzielni czy zaświadczenie o braku zaległości finansowych. Zebranie wszystkich dokumentów może się okazać czasochłonne, warto więc odpowiednio wcześnie zadbać o dopełnienie wszystkich formalności.

 

10. Bądź dostępny dla odwiedzających

Oczywiste wymaganie, a jednak to często brak możliwości zobaczenia mieszkania w dogodnym terminie sprawia, że potencjalni klienci rezygnują z danego mieszkania. Jeżeli Twoja praca i obowiązki domowe nie pozwalają na dużą dyspozycyjność, warto skorzystać z pomocy zaufanego członka rodziny albo przyjaciela. Jeżeli nie jesteś dostępny w terminie zaproponowanym przez potencjalnego klienta, od razu zasugeruj inny termin. Dbaj o miły kontakt z rozmówcą i pokaż mu, że zależy Ci na spotkaniu. Nieprzyjemna rozmowa telefoniczna z właścicielem może zniechęcić potencjalnego klienta do spotkania, a tym samym także do zakupu Twojego mieszkania.

 

 

 

ulubione
Obrys